facebook
Nie ma mocnych
2019-07-06 10:05:36

Tradycyjnie już od kilku lat na zakończenie sezonu 2018/2019 rozgrywany jest Puchar Ligi Letniej. Jest to zarówno podsumowanie letnich zmagań, jak też znak do odpoczynku. Zanim jednak to nastąpiło, wszystkie drużyny z Ligi Letniej oraz zaproszona ekipa Kukuś Klan wzięły udział w rywalizacji, a dziewięć zespołów zostało podzielonych na trzy grupy. Najbardziej wyrównana wydawała się być grupa "A", choć ten zaproszony team nie zdołał ostatecznie urwać punktów swoim przeciwnikom.

O awans do finałowych meczów rywalizowała Panorama GSM i zVami.tv, gdzie w bezpośredniej konfrontacji padł remis po golach Piotra Dziury i Bartłomieja Ogieli. Decydujące było starcie przeciwko Kukuś Team, a lepszy bilans uzyskała drużyna zVami.tv. W drugiej grupie faworytem była Sportmossimo.pl Grabówka i bez problemów zaaplikowała swoim rywalom po cztery gole. Przez chwilę Topicar AC miał nadzieję na korzystny wynik, kiedy rzut karny wykorzystał Krzysztof Kocoł, ale później było już tylko gorzej. W dodatku przegrali oni z Crveną Zvezda, a jedynym strzelcem w tym meczu był Bartłomiej Nicze. Podobnie też grupa C miała swojego faworyta, a była nim Westovia Okna Pawłowski. Wprawdzie do rywalizacji wystawiła odmienioną drużynę, składającą się wyłącznie z oldbojów, ale i tak sobie poradziła. W pierwszym meczu Wojciech Gucwa i Kamil Pawlak trafiali do bramki DPD Tarnów, a ten drugi popisał się piękną bramką w pojedynku z UniCar Auto Części. Ci zaś na pocieszenie wygrali swój ostatni mecz, a na listę strzelców wpisał się Adrian Cich i Dawid Cich.
W meczach finałowych kwestią było ułożenie drużyn na podium, a w pierwszym spotkaniu trwała ostra wymiana ciosów, po której zwycięsko wyszła Grabówka i czekała na swój ostatni mecz. Ekipa zVami.tv musiała więc wygrać, aby myśleć o czymś więcej i była tego bardzo bliska. Prowadzili oni już 2-1, ale w ostatnich sekundach stracili gola. Aby zająć drugą lokatę musieli liczyć, że Westovia przegra swój mecz wyżej niż oni. Z kolei Grabówka po tym rozstrzygnięciu była bardzo blisko ostatecznego triumfu, a do pełni szczęścia wystarczał im remis. Tak się jednak nie stało, bo "dinozaury" z Westovii zdobyli decydującą bramkę i po raz kolejny mogli się cieszyć ze zwycięstwa, co pokazuje, że na nich nie ma mocnych w obecnym sezonie.

1 miejsce: Westovia Okna Pawłowski
2 miejsce: Sportmossimo Grabówka
3 miejsce: zVami.tv

Szczegóły: TUTAJ

kolejka w obiektywie


« Powrót

Terminarz rozgrywek futsalu TarnówOldboje - liga TLF: