facebook
Dopiero ostatnia kolejka wyjaśni sytuację
2019-03-04 11:26:03

Nieobecność Sportmossimo.pl Grabówka II w przedostatniej kolejce I ligi Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport była oczywista, gdyż ci rozegrali swój mecz awansem. Jednakże zdobyte przez nich punkty pozwalają w dalszym ciągu utrzymywać się w ścisłej czołówce. Ich bardzo dobra postawa trzyma w napięciu pozostałe drużyny i nie tylko te z I ligi, ale także występującą w Ekstraklasie Białą Gwiazdę. Ci liczyli, że już teraz będą cieszyli się z utrzymania, ale swój mecz musiałaby przegrać (B)oca Czemarol.

Oczywiście taka szansa była, bo przysłowiowy nóż na gardle miał Alex Team Radłów i musiał wygrać, aby zachować szans jakiekolwiek szanse na utrzymanie. Nie pozwolił na to Krystian Kozioł, który rozegrał bardzo dobre zawody i uwieńczył je hattrickiem. Jedno oczko dołożył Karol Janiec (zdj) i pewne jest, że te drużyny w następnym sezonie będą rywalizowały na innych poziomach ligowych. (B)oca po tym zwycięstwie dalej jest niepewna powrotu do Ekstraklasy, a dopiero ostatnia kolejka wyjaśni sytuację. W najlepszej sytuacji znajduje się Dabrovia, która Dąbrovia wygrała aż 8-3 z Topicar II Złomowanie Pojazdów i utrzymała pozycję lidera. Nie było to jednak najłatwiejsze spotkanie, jak może wskazywać wynik tego pojedynku. Albert Stolarz zdobył bowiem dwa pierwsze gole i lider musiał mocno się napracować, aby zrealizować swój plan. Ostatecznie Dawid Lizak, Bartosz Iwaniec, Mateusz Rzepka, Michał Cielczyk, Marek Krzak, Marcin Miodowski i Piotr Wróbel sukcesywnie stwarzali okazje do zdobycia gola, a poprawiona skuteczność pozwoliła się im cieszyć z wygranej. Piotr Pacura mógł na osłodę cieszyć się z trafienia, które jednak już nie miało wpływu na wynik meczu. Pozostałe mecze nie zostały rozegrane ze względu na zapowiedzianą absencję zVami.tv i zweryfikowane jako walkowery dla Westovii II Cerber, Kwiaty Pawęzów i Crveny Zvezda. Dla tych ostatnich to doskonała okazja do utrzymania się w I lidze, ale muszą jeszcze ostro powalczyć w ostatniej kolejce.


1 miejsce: puchar i awans do I ligi
2 miejsce: puchar i awans do I ligi
3 miejsce: puchar
9 miejsce: spadek do II ligi
10 miejsce: spadek do II ligi

* w przypadku, gdy w Sportmossimo.pl Grabówka II zajmie 1 miejsce, bądź 2 miejsce to wówczas do Ekstraklasy awans wywalczy tylko jedna drużyna.
« Powrót

Terminarz rozgrywek futsalu Tarnów