facebook
Mistrzostwa I LO w futsalu
2018-02-09 11:52:39

Faktem jest, że futsal w Tarnowie rozwija się non stop, a coraz chętniej grają też najmłodsi. Oprócz Młodzieżowej Tarnowskiej Ligi Futsalu są także organizowane zawody międzyszkolne, czy też Halowa Liga TOZPN, gdzie w tym sezonie po raz pierwszy rozgrywano zawody piłką do futsalu. Również niektóre kluby sportowe chętnie sięgają po piłkę futsalową, organizując niejednokrotnie swoje rozgrywki.

W Szkole Podstawowej nr 23, os. Legionów są dodatkowe zajęcia sportowe w futsalu, a już pierwszoklasiści poznają arkana tego sportu.
Jednak najbardziej futsalu przypadł do gustu Szkolnemu Związkowi Piłki Nożnej - I LO w Tarnowie, gdzie rozgrywają od kilku lat regularną ligę. W ostatnim czasie zapadły ostatnie rozstrzygnięcia Finałów Mistrzostw I LO, a wygrała klasa 2CF.

Król strzelców: Krzysztof Stachura, 3K (18 bramek)
Wicekrólowie strzelców: Bartłomiej Stepek, 3K i Mateusz Reczek, 2CF (13 bramek)
Najlepszy bramkarz turnieju: Szymon Leśniak, 2AD.


Gratulujemy pomysłu i rozwoju tych rozgrywek, a jednym z pomysłodawców jest wychowawca Wojciech Krakowski, który z futsalem miał do czynienia już w 2006 roku, kiedy reprezentacja I LO występowała w rozgrywkach IV ligi Tarnowskiej Ligi Futsalu.


« Powrót

Terminarz rozgrywek futsalu Tarnów