facebook
Blisko powtórzenia własnego rekordu
2018-01-11 12:15:45

Housebud Rzuchowa stał się przebojem podczas inauguracji III ligi Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport w sezonie 2017/2018. Stało się to na skutek potyczki z absolutnym debiutantem, CSKA Kukułki. Wtedy to padł rekordowy wynik 26-3, a to odbiło się szerokim echem. Teraz nadszedł czas rewanżu, ale gracze Kukułek znacznie poprawili swoją grę i wydawało się, że tym razem bardziej przeciwstawią się wiceliderowi tych rozgrywek.

Jeszcze w pierwszych minutach można było odnieść takie wrażenie, ale "im głębiej w las tym więcej drzew". CSKA zbyt bardzo dało się wystraszyć, a Housebud napędzał się coraz bardziej i w ostatnich pięciu minutach musieli zdobyć już tylko pięć bramek, aby wyrównać rekord. Każdy następny gol powodowałby, ustanowienie nowego, a do tego Kukułki nie chciały już dopuścić i wtedy nieco bardziej zaczęli stawiać opór zawodnikom z Rzuchowej. Potyczka zakończyła wynikiem 21-0 i zabrakło dwóch trafień do wyrównania własnego rekordu. Patryk Klich, Piotr Golonka, Dawid Skubisz i Jakub Chruściel to autorzy wszystkich goli w tym meczu. Niezagrożony wciąż pozostaje Alex Zakliczyn, a kolejne zwycięstwo odnieśli nad zespołem Wolni Strzelcy. Nie było to jednak widowisko jednostronne, ponieważ Marcin Baruch doprowadził do wyrównania 1-1 i taki stan utrzymywał się niemal przez całą pierwszą połowę. Dopiero w drugiej zakliczynianie odskoczyli, a prym wiódł autor hattricka, Tomasz Pawłowski. Do jego dobrej dyspozycji dołączył jeszcze Marcin Pawłowski, Jakub Soból, Maciej Kusiak i Dariusz Gwiżdż, co dało im siedem trafień, a dla Wolnych celnymi strzałami popisywali się Mateusz Wiatr i Damian Mądel. Dla przegranych mogło to oznaczać utratę trzeciej pozycji, ale mający taką samą ilość punktów UniCar Auto Części nie chciał w tym dniu przyjąć żadnych punktów. Będą w roli faworyta oddał całkowicie pole ekipie Spojkar i pozwalał im z łatwością dochodzić do sytuacji strzeleckich. Szczególnie Jan Pawlak (zdj) mógł poprawić swój stan posiadanych zdobyczy bramkowych, a jego sześć trafień pozwoliło utrzymać mu prowadzenie w klasyfikacji strzelców. Dwa oczka dołożył Olaf Lubera, a jedno Mateusz Tadel i zabrakło jeszcze jednego, aby dobić do "dwucyfrówki". Grający bez "ikry" Unicar zdobył po golach Kamila Beściaka dwa gole, ale i tak ze smutnymi minami opuszczali parkiet. Właściciele firmy Marcola podjęli w dniu dzisiejszym decyzję o wycofaniu swojej drużyny, a powodem jest ... pechowa 13 kolejka, w której trzech zawodników, pracowników doznało urazy. W wyniku tego został zmieniony terminarz, który znajduje się do pobrania poniżej. Każdy zespół otrzymuje także niejako w prezencie trzy punkty jako walkower 5-0. W związku z tą zaistniałą sytuacją w najbliższej kolejce zostanie rozegrany mecz CKiW OHP Tarnów : PTG Sokół Świat Pracy jako dokończenie 10 kolejki.

Przypominamy także o wpłatach na rundę rewanżową.

Terminarz II rundy III ligi TLF PS - pobierz (.pdf).